Strony

poniedziałek, 30 listopada 2015

Pierogi z makiem i bakaliami

W poniedziałkowe przedpołudnie zapraszam na pyszne pierogi z farszem makowym. Pierogi to doskonała propozycja na wigilijny stół. Zawsze podaję je polane masełkiem i posypane cukrem. W tej postaci smakują mi najbardziej.



SKŁADNIKI:
Ciasto:
2 szklanki mąki,
1 jajko,
1,5 łyżki oleju,
woda,
Farsz makowy:
200g maku mielonego MAKAR,
50g orzechów włoskich MAKAR,
50g rodzynek,
3 łyżki cukru,
50g masła,
1 jajko,
kilka kropli aromatu migdałowego,
Dodatkowo:
80g masła,
1 łyżka cukru.

PRZYGOTOWANIE:
1. Farsz makowy: Do maku dodaję jajko, cukier, rozpuszczone masło, rodzynki, posiekane orzechy włoskie oraz aromat. Dokładnie mieszam masę, aby wszystkie składniki się połączyły.
2. Ciasto: Mąkę przesiewam na stolnicę. Dodaję jajko, olej oraz odrobinę wody. Zagniatam ciasto (powinno być elastyczne). 
3. Ciasto cienko rozwałkowuję. Szklanką wykrawam w cieście krążki. Na każdy kawałek ciasta nakładam porcję masy makowej. Zlepiam pierogi.
4. Przygotowane pierogi wrzucam do gotującej się, osolonej wody.  Gotuję 5 minut od momentu wypłynięcia. Ugotowane pierogi wykładam na talerz. Polewam podrumienionym masłem i oprószam cukrem.


Do przygotowania farszu do pierogów wykorzystałam mak mielony oraz orzechy włoskie, które otrzymałam do testowania od firmy MAKAR. Mak to doskonały dodatek do ciast, ciastek, deserów i potraw na słodko. Mak mielony MAKAR jest bardzo wygodny do użycia. Nie trzeba go parzyć, ani mielić, co pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu.  Do farszu dodałam również posiekane orzechy włoskie. Orzechy włoskie MAKAR mają idealny słodki smak. Są doskonale wysuszone i pozbawione goryczki. Maku i orzechów włoskich MAKAR z pewnością użyje jeszcze nie jednokrotnie w kuchni.  Produkty te wykorzystam do przygotowania potraw świątecznych. Wypróbujcie je, a nie pożałujecie. 

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy MAKAR niezastąpionych w każdej kuchni.


sobota, 28 listopada 2015

Keks z rumowym akcentem

Keks to jedno z ciast, które kojarzy mi się ze świętami. Co roku piekę je na Boże Narodzenie. Plusem tego ciasta, jest to że nie wysycha i można go zjeść nawet kilka dni po świętach. Warto je przygotować, bo jest przepyszne i pięknie pachnie rumem.


SKŁADNIKI:
250g margaryny,
3/4 szklanki cukru,
5 jajek,
2 szklanki mąki + 1,5 łyżki
100 ml mleka
1 łyżeczka aromatu rumowego,
300g bakalii (skórki kandyzowanej pomarańczowej i cytrynowej, kandyzowanego ananasa, papai, rodzynek, orzechów),
1 tabliczka białej czekolady,
kolorowe perełki do dekoracji

PRZYGOTOWANIE:
1. Bakalie przekładam na sitko. Polewam wrzątkiem i obtaczam w 1,5 łyżki mąki.
2. Margarynę ucieram z cukrem. Nadal ucierając dodaję po jednym żółtku. Do masy stopniowo dodaję mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz mleko. Ucieram. Następnie dodaję aromat rumowy i bakalie. Mieszam. Białka ubijam na sztywną pianę. Ubitą pianę dodaję do ciasta i delikatnie mieszam.
3. Ciasto wykładam na foremkę o wymiarach 10 cm x 35 cm, wyłożoną papierem do pieczenia. Piekę około godziny w temperaturze 170 stopni (do suchego patyczka).
4. Przestudzone ciasto wyjmuję z formy. Czekoladę łamię na kostki i rozpuszczam nad kąpielą wodną. Czekoladą polewam ciasto. Wierzch posypuję kolorowymi perełkami.

piątek, 27 listopada 2015

Pasta jajeczno- rybna ze szczypiorkiem

Kiedy nie mamy pomysłu co przygotować na śniadanie lub kolacje, warto zrobić pyszną pastę jajeczno- rybną. Jest szybka i łatwa do przygotowania. Doskonale smakuje ze świeżym pieczywem. 



SKŁADNIKI:
1 puszka śledzi po gdańsku w oleju,
5 jajek,
1 cebula,
1 pęczek szczypiorku,
1 łyżka majonezu,
sól,
pieprz.

PRZYGOTOWANIE:
1. Jajka gotuję na twardo, obieram i kroję w kostkę. Szczypiorek drobno siekam. Cebulę obieram i kroję w małą kostkę.
2. Przygotowane jajka, cebulę i szczypiorek przekładam do salaterki. Dodaję śledzie (bez oleju) oraz majonez. Dokładnie łączę wszystkie składniki przy pomocy widelca.
3. Pastę doprawiam do smaku solą oraz pieprzem. Podaję z pieczywem.

środa, 25 listopada 2015

Tort orzechowo- kajmakowy bez pieczenia

W środowe przedpołudnie zapraszam na pyszny tort urodzinowo- imieninowy. Pierwotnie miał to być tort orzechowy, ale ze względu na zepsuty piekarnik musiałam przygotować wersję bez pieczenia. Mimo to tort wyszedł bardzo smaczny i jestem zadowolona z ostatecznego rezultatu. Spróbujcie go przygotować, bo naprawdę warto. 


SKŁADNIKI:
1 opakowanie okrągłych wafli,
3/4 szklanki mleka,
1 szklanka cukru,
200g orzechów włoskich MAKAR.
200g masła,
1 kieliszek spirytusu,
1 puszka masy kajmakowej o smaku orzechowym,
1 opakowanie podłużnych biszkoptów,
cukrowe róże i czekoladowe ażurki do dekoracji.

PRZYGOTOWANIE:
1. Orzechy włoskie mielę. Mleko przelewam do garnka. Wsypuję cukier i gotuję. Do gotującego się mleka wsypuję mielone orzechy włoskie. Mieszam i gotuję około 5 minut, aż masa zgęstnieje. Odstawiam do przestudzenia.
2. Masło ucieram na puszystą masę. Stopniowo dodaję zimną masę orzechową. Na końcu wlewam spirytus. Ucieram.
3. Jeden z wafli smaruję masą kajmakową. Przykrywam drugim suchym waflem.  Drugi z wafli smaruję masą orzechową. Przykrywam następnym waflem. I znów wafel smaruję masą kajmakową. Tak posypuję, aż do wyczerpania składników. Naprzemiennie smaruję wafle raz masą kajmakową, a raz orzechową. Pozostałą masą orzechową smaruję boki oraz wierzch tortu.
4. Biszkopty przekrawam na pół. Biszkoptami obkładam boki tortu lekko dociskając. Tort można dookoła obwiązać wstążką, aby biszkopty ściślej przylegały do tortu. 
5. Wierzch tortu dekoruję cukrowymi różyczkami i czekoladowymi ażurkami. 


Do przygotowania masy do tortu wykorzystałam orzechy włoskie, które otrzymałam do testowania od firmy MAKAR. Orzechy włoskie to składnik niezbędny w każdej kuchni. Możemy je wykorzystywać absolutnie do wszystkiego. Zarówno do ciast, ciastek, deserów, jak i wytrawnych farszy, sosów czy panierki. Orzechy włoskie MAKAR mają wyjątkowy, lekko słodki smak. Są idealnie wysuszone i pozbawione goryczki. Produkt jest wart polecenia i zakupu.

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy MAKAR niezastąpionych w każdej kuchni.


poniedziałek, 23 listopada 2015

Obwarzanki cynamonowe

Dzisiaj polecam przepis na pyszne drożdżowe obwarzanki z nutą cynamonu. Doskonałe na śniadanie. Ze szklanką ciepłego mleka lub kakao smakują wybornie.


SKŁADNIKI:
Ciasto:

200ml mleka,
25g drożdży,
3 łyżki cukru kryształu,
jajko,
400 g mąki,
50g masła,
szczypta soli,
Masa cynamonowa:
50g masła,
2,5 łyżki cukru trzcinowego,
1 łyżka cynamonu.


PRZYGOTOWANIE:
1. Ciasto: Do ciepłego mleka dodaję drożdże oraz łyżeczkę mąki i łyżeczkę cukru. Mieszam i odstawiam na 10 minut do wyrośnięcia. Mąkę przesiewam do miski. Dodaję rozczyn, pozostały cukier, jajko, sól oraz rozpuszczone i przestudzone masło. Wyrabiam ciasto. Odstawiam w ciepłe miejsce na 30 minut do wyrośnięcia.
2. Masa cynamonowa: Masło ucieram z cukrem trzcinowym i cynamonem na jednolitą masę.
3. Wyrośnięte ciasto wykładam na stolnicę i dzielę na mniejsze porcje. Z ciasta formuję około 30cm wałeczki. Dwa wałeczki łączę ze sobą na jednym z końców i razem zaplatam. Końce zaplecionych wałeczków łączę ze sobą tworząc okrągły obwarzanek. 
4. Obwarzanki układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Smaruję masą cynamonową. Piekę około 25 minut w temperaturze 190 stopni.

czwartek, 19 listopada 2015

Makaron z wątróbką w sosie pomidorowym

W piątkowy poranek zapraszam na pyszny makaron z wątróbką duszony w sosie pomidorowym. Potrawa jest szybka i łatwa do przygotowania. Doskonała na obiad dla całej rodziny.


SKŁADNIKI:
300g wątróbki z kurczaka,
200g makaronu świderki,
1 cebula
2 pomidory,
1/2 słoika sosu do makaronu JAMAR,
szczypta bazylii,
szczypta oregano,
szczypta soli,
1/2 łyżeczki pieprzu.
6 łyżek oliwy.

PRZYGOTOWANIE:
1. Wątróbkę oczyszczam z błonek. Cebulę obieram i kroję w kostkę. Na oliwie podsmażam wątróbkę razem z cebulą.
2. Makaron gotuję al dente w osolonej wodzie. Odcedzam. 
3. Ugotowany makaron dodaję do podsmażonej wątróbki. Mieszam. 
4. Do wątróbki i makaronu dodaję obrane ze skórki i pokrojone w kostkę pomidory oraz sos do makaronu JAMAR. Mieszam i duszę około 5 minut. 
5. Potrawę doprawiam do smaku solą, pieprzem, bazylią i oregano. 


Do przygotowania potrawy wykorzystałam sos do makaronu, który otrzymałam do testowania od firmy JAMAR. Sos nadał mojej potrawie wspaniałego smaku i aromatu. Zagości w mojej kuchni na dłużej. 

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy Jamar, firma oferuje wiele wspaniałych produktów, niezbędnych w każdej kuchni.

niedziela, 15 listopada 2015

Pieczone jabłka z żurawiną, orzechami i miodem

Za oknami szaro, buro i ponuro. Dlatego też zapraszam na pyszny jesienny deser, który ucieszy każde podniebienie. Polecam gorąco!!!


SKŁADNIKI:
3 jabłka,
50g suszonej żurawiny całej o smaku granatu MAKAR,
50g orzechów włoskich,
1 łyżka miodu,
1/2 łyżki cukru trzcinowego.

PRZYGOTOWANIE:
1. Orzechy włoskie kroję na mniejsze kawałki. Orzechy mieszam z żurawiną, miodem i cukrem trzcinowym.
2. Z jabłek odkrawam wierzchołki. Łyżką wydrążam gniazda nasienne. Wgłębienia wypełniam przygotowanym farszem. Przykrywam odciętymi wierzchołkami.
3. Jabłka układam w naczyniu żaroodpornym. Piekę około 25 minut w temperaturze 180 stopni.


Do przygotowania nadzienia do jabłek wykorzystałam żurawinę całą o smaku granatu, którą otrzymałam do testowania od firmy MAKAR BAKALIE Żurawina o smaku granatu jest moczona w zagęszczonym soku z granatu, dzięki czemu zyskuje charakterystyczny smak grantu. Żurawina jest uznawana za naturalny antybiotyk. Jest źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Żurawina to doskonały środek wzmacniający odporność organizmu, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. W kulinariach suszona żurawina jest wykorzystywana między innymi do przygotowywania sosów, herbatek, ciastek, ciast, deserów, czy mięs. Żurawina o smaku granatu ma bardzo ciekawy smak. Kto raz ją spróbuję będzie po nią sięgał codziennie, ponieważ jest przepyszna. W mojej kuchni będzie jeszcze niejednokrotnie wykorzystywana. 

Żurawiny smakowe MAKAR są dostępne między innymi na bazarku w sklepie Auchan (na dziale "BAZAREK LUZ" ).

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy MAKAR niezastąpionych w każdej kuchni.




sobota, 14 listopada 2015

Torcik brzoskwiniowo- makowy z kremem budyniowym

Do sobotniej kawy polecam lekki torcik z musem brzoskwiniowym. Jest łatwy i szybki do przygotowania. Zdecydowanie podbije każde kubki smakowe. 



SKŁADNIKI:
Biszkopt makowy:
4 białka,
1/2 szklanki cukru,
1 łyżka mąki pszennej,
1 łyżka mąki ziemniaczanej,
1 łyżeczka octu,
3 łyżki suchego maku,
Masa budyniowa:
1 opakowanie budyniu śmietankowego,
1 łyżka cukru kryształu,
300 ml mleka,
100g masła,
1,5 łyżki cukru pudru,
Masa brzoskwiniowa:
1 puszka brzoskwiń w syropie,
2 opakowania galaretki brzoskwiniowej,
Dodatkowo: 
200 ml śmietany 30%,
1 łyżka cukru pudru.

PRZYGOTOWANIE:
1. Biszkopt makowy: Białka ubić na sztywną pianę. Nie przerywając ubijania stopniowo dodawać cukier. Następnie dodać wymieszane razem mąki oraz ocet. Na końcu do masy wsypać mak. Delikatnie wymieszać. Masę przełożyć na tortownicę o średnicy 24cm, wyłożoną papierem do pieczenia. Piec około 25 minut w temperaturze 170 stopni.
2. Masa budyniowa: Z mleka odlać 100ml. Pozostałe mleko zagotować razem z cukrem kryształem. W odlanym mleku wymieszać budyń. Masę wlać do gotującego się mleka. Wymieszać i gotować 2 minuty. Odstawić do przestudzenia. Masło utrzeć z cukrem pudrem na puszystą masę. Stopniowo dodawać zimny budyń. Utrzeć. Masę wyłożyć na biszkopt makowy. Wyrównać. 
3. Masa brzoskwiniowa: Brzoskwinie razem z syropem zmiksować blenderem na jednolity mus. Mus przelać do garnka i zagotować. Do gorącego musu wsypać galaretki. Wymieszać. Odstawić do przestudzenia. Gęstniejący mus wyłożyć na ciasto, wyrównać. Odstawić do stężenia.
4. Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem. Przełożyć do rękawa cukierniczego. Ubitą śmietaną udekorować wierzch ciasta.

czwartek, 12 listopada 2015

Placki ziemniaczane zapiekane z kurczakiem i serem

Uwielbiam placki ziemniaczane. Tym razem wzbogaciłam je zapiekając z kurczakiem i żółtym serem. Połączenie to było strzałem w dziesiątkę. Placki po prostu rozpływają się w ustach. Potrawę podałam z sosem cygańskim, który otrzymałam od firmy WSP SPOŁEM.



SKŁADNIKI:
1/2 kg ziemniaków,
1 jajko,
1,5 łyżki mąki,
1 filet z piersi kurczaka,
1 cebula,
10 dag sera żółtego,
sól,
pieprz,
olej do smażenia,
1/2 słoiczka sosu Kieleckiego cygańskiego SPOŁEM.

PRZYGOTOWANIE:
1. Ziemniaki obieram i ścieram na tarce o drobnych oczkach. Do startych ziemniaków dodaję jajko, mąkę oraz odrobinę soli i pieprzu. Mieszam.
2. Na patelnię z rozgrzanym olejem nakładam łyżką porcje masy, tworząc placuszki. Placki smażę na rumiano z dwóch stron.
3. Kurczaka kroję w kostkę. Cebulę obieram i kroję małą kostkę. Mięso razem z cebulą smażę około 10 minut na oleju. Oprószam solą i pieprzem.
4. Ser ścieram na tarce o dużych oczkach. Na usmażone placki nakładam porcję kurczaka. Wierzch posypuję startym żółtym serem. 
5. Placki układam w naczyniu żaroodpornym. Zapiekam około 20 minut w temperaturze 180 stopni. 
6. Gotowe placki układam na talerzu. Podaję polane sosem cygańskim.


Do przygotowania potrawy wykorzystałam sos Kielecki cygański, które otrzymałam do testowania od firmy WSP SPOŁEM. Sos mają idealną konsystencję oraz wspaniały smak. Doskonale współgrał z plackami i kurczakiem.  Produkt wart polecenia i zakupu.

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy WSP SPOŁEM.

wtorek, 10 listopada 2015

Zapiekanka z ziemniakami, brokułem i skrzydełkami z kurczaka

Na dzisiejszy obiad polecam pyszną zapiekankę z kurczakiem, ziemniakami i brokułem. To doskonała propozycja obiadowa dla całej rodziny. Warto ją przygotować. 


SKŁADNIKI:
6 skrzydełek z kurczaka,
5 łyżek oleju,
1/2 łyżki papryki słodkiej mielonej,
1 łyżeczka majeranku,
1/2 łyżki przyprawy do skrzydełek RAFEX,
1 brokuł,
1/2 kg ziemniaków,
100g sera żółtego,
4 łyżki śmietany 18%,
sól,
pieprz.

PRZYGOTOWANIE:
1. Olej mieszam papryką mieloną, majerankiem, przyprawą do skrzydełek oraz odrobiną soli i pieprzu. Do marynaty wkładam skrzydełka z kurczaka. Nacieram. Mięso razem z marynatą przekładam do naczynia żaroodpornego. Piekę około 70 minut w temperaturze 180 stopni.
2. Ziemniaki obieram i gotuję na półtwardo w osolonej wodzie. Odcedzam i kroję w plasterki.
3. Brokuła gotuję na półtwardo w osolonej wodzie. Wyjmuję i dzielę na różyczki. 
4. W naczyniu żaroodpornym układam naprzemiennie porcję ziemniaków, brokuła i skrzydełka. Całość polewam sosem powstałym z pieczenia skrzydełek. 
5. Ser ścieram na tarce o dużych oczkach. Mieszam ze śmietaną, solą i pieprzem. Masę wykładam na wierzch zapiekanki. Piekę około 30 minut w temperaturze 180 stopni.


Do przygotowania zapiekanki wykorzystałam przyprawę do skrzydełek, którą otrzymałam do testowania od firmy RAFEX. Przyprawa nadała potrawie wspaniałego smaku i aromatu. 

Serdecznie zapraszam do hurtowni przypraw Rafex, gdzie znajdziecie wiele wspaniałych produktów, niezbędnych w każdej kuchni. 

sobota, 7 listopada 2015

Pychotka kokosowo- cappuccinowa

Uwielbiam ciasta biszkoptowe przekładane ciekawą masą. Tym razem mam dla Was przepis na ciasto biszkoptowo- kokosowe z masą cappucinową, To jedno z ciast, które mogłabym jeść codziennie. Z filiżanką aromatycznej kawy smakuje nieziemsko. 


SKŁADNIKI:
Biszkopt:
6 jajek,
1 szklanka cukru,
1,5 szklanki mąki,
8 łyżek oleju,
1 płaska łyżka proszku do pieczenia,
1 łyżka octu,
1,5 łyżki kakao,
Ciasto kokosowe:
5 białek,
1/2 szklanki cukru,
6 łyżek wiórków kokosowych,
1,5 łyżki mąki pszennej,
1,5 łyżki mąki ziemniaczanej,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
Masa cappuccino:
2 opakowania budyniu śmietankowego,
500 ml mleka,
1 opakowanie cukru waniliowego,
200g masła,
3 łyżki cukru pudru,
4 łyżki cappuccino śmietankowego,
1 kieliszek spirytusu,
Dodatkowo:
1 tabliczka gorzkiej czekolady,
wiórki kokosowe do posypania.

PRZYGOTOWANIE:
1. Biszkopt: Białka ubić na sztywną pianę. Stopniowo dodawać cukier oraz żółtka. Nie przerywając ubijania dodawać olej, mąkę, kakao, proszek do pieczenia oraz ocet. Ciasto wyłożyć na blaszkę o wymiarach 24cm 24cm, wyłożoną papierem do pieczenia. Piec około 30 minut w temperaturze 180 stopni. Przestudzone ciasto przekroić na dwa blaty. 
2. Ciasto kokosowe: Białka ubić na sztywno. Nadal ubijając dodawać cukier oraz mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia. Na końcu do masy wsypać wiórki kokosowe. Delikatnie wymieszać. Ciasto wyłożyć na blaszkę, wyłożoną papierem do pieczenia. Piec około 30 minut w temperaturze 170 stopni.
3. Masa cappuccino: Z mleka odlać 1/2 szklanki. Pozostałe mleko zagotować razem z cukrem waniliowym. W odlanym mleku wymieszać budynie. Masę wlać do gotującego się mleka. Wymieszać i gotować około 3 minut. Odstawiać do przestudzenia. Masło utrzeć razem z cukrem pudrem na puszystą masę. Stopniowo dodawać zimny budyń. Utrzeć. Na końcu do masy dodać proszek cappuccino oraz spirytus. Utrzeć.
4. Połowę masy wyłożyć na jeden blat biszkoptu, wyrównać. Przykryć ciastem kokosowym. Na cieście kokosowym rozsmarować drugą część masy cappuccino. Przykryć drugim blatem biszkoptu. 
5. Czekoladę rozpuścić nad kąpielą wodną. Czekoladą polewać wierzch ciasta. Gotowe ciasto oprószyć wiórkami kokosowym i wstawać na 2 godziny do lodówki.     
  

środa, 4 listopada 2015

Ciastka owsiane z suszoną żurawiną

Jeśli macie ochotę na coś słodkiego, a nie macie pomysłu co przygotować, to warto upiec ciastka owsiane z żurawiną. Żurawina i płatki owsiane to bardzo zdrowe składniki, zawierające wiele cennych właściwości odżywczych. Przygotowanie ciasteczek zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Warto w parę chwil przygotować te pyszne, zdrowe i dietetycznie ciasteczka. Polecam!!!


SKŁADNIKI:
120g masła,
100g cukru,
1 jajko,
100g suszonej żurawiny o smaku jagody MAKAR,
150g płatków owsianych,
1,5 łyżki mąki,
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

PRZYGOTOWANIE:
1. Żurawinę drobno siekam. Mieszam z mąką, płatkami owsianymi i proszkiem do pieczenia. 
2. Masło ucieram z cukrem i jajkiem na puszystą masę. Do utartej masy dodaję mąkę wymieszaną z płatkami i żurawiną. Dokładnie mieszam. 
3. Z masy formuję kulki wielkości orzecha włoskiego. Układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Lekko spłaszczam. 
4. Ciastka piekę około 20 minut w temperaturze 170 stopni. 


Do przygotowania ciasteczek wykorzystałam żurawinę całą o smaku jagody, którą otrzymałam do testowania od firmy MAKARŻurawina o smaku jagody jest moczona w zagęszczonym soku z jagód, dzięki czemu zyskuje charakterystyczny jagodowy smak i kolor. Żurawina to owoc bogaty w wiele cennych witamin i minerałów. Jest cennym źródłem błonnika pokarmowego. Owoc żurawiny ma szerokie w gastronomi. Można ją wykorzystywać do przygotowywania dowolnych potraw, ciast, ciastek, czy deserów. Ciasteczka owsiane dodatkiem żurawiny to jedne z moich ulubionych ciastek. Zawierają w swoim składzie zdrowe składniki i są przy tym bardzo smaczne. Żurawina o smaku jagody dodatkowo wzbogaciła smak moich ciasteczek. Warto po nią sięgnąć i wykorzystać w kuchni.

Żurawiny smakowe MAKAR są dostępne między innymi na bazarku w sklepie Auchan (na dziale "BAZAREK LUZ" ).

Serdecznie zachęcam do zakupu produktów firmy MAKAR niezastąpionych w każdej kuchni.



niedziela, 1 listopada 2015

Makuszek z ananasem

Zapraszam na pyszne ciasto makowe z masą śmietanową i ananasem. Ciasto, które ucieszy podniebienie nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Warto je przygotować, bo wspaniale wygląda i smakuje.


SKŁADNIKI:
Biszkopt makowy:
8 białek,
1 szklanka cukru,
2 łyżeczki octu,
2 łyżki mąki pszennej,
2 łyżki mąki ziemniaczanej,
6 łyżek suchego maku,
Masa:
500 ml śmietany 30%,
2 opakowania galaretki cytrynowej,
1 puszka ananasa,
Dodatkowo:
1/2 słoiczka powideł śliwkowych,
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady.

PRZYGOTOWANIE
1. Biszkopt makowy: Białka ubijam na sztywno. Nadal ubijając stopniowo dodaję cukier oraz ocet. Następnie dodaję wymieszane razem ze sobą mąki. Na końcu wsypuję mak. Delikatnie mieszam. Ciasto wykładam na dwie blaszki o wymiarach 24cm x 24cm, wyłożone papierem do pieczenia. Piekę dwa jednakowe placki każdy po około 25 minut w temperaturze 170 stopni. 
2. Masa: Galaretki rozpuszczam w 500 ml wrzącej wody. Odstawiam do przestudzenia. Schłodzoną śmietanę ubijam na sztywno. Dodaję tężejącą galaretkę i razem miksuję. Następnie dodaję pokrojonego w kostkę ananasa. Mieszam. Masę wykładam na jeden z biszkoptów makowych, przykrywam drugim biszkoptem. Odstawiam do stężenia. 
3. Wierzch ciasta smaruję powidłami śliwkowymi i posypuję startą gorzką czekoladą.